مقالات

بهترین لاستیک های ایرانی بازار کدامند؟

بهترین لاستیک ایرانی

مقدمه

به جرات می‌توان گفت که بازار لاستیک ایران هیچ‌گاه تا به این اندازه آشفته نبوده است. محدودیت واردات در برندهای خارجی و قیمت‌گذاری دستوری برای برندهای داخلی، کار را به جایی رسانده است که خرید یک تایر مناسب همچون معما به نظر می‌رسد. با این حال به دلیل قیمت پایین‌تر تولیدات داخلی و گستردگی دسترسی به آن، اکثر مشتریان به دنبال شناخت بهترین لاستیک ایرانی هستند. خرید تایرهای ایرانی در ابتدا تنها مطلوب مالکان خودروهای داخلی بود اما امروزه مالکان خودروهای وارداتی نیز به خرید تایرهای ایرانی علاقمند شده‌اند.

برندهای ایرانی فرآیند تولید و عرضه لاستیک داخلی را از دهه‌ها پیش آغاز کردند و به مرور زمان تعداد برندهای ایرانی فعال در حوزه تولید لاستیک بیشتر شد. با این حال طی چند سال اخیر و با افزایش قیمت شدیدی که در حوزه لاستیک‌های خارجی تجربه کردیم، برندهای ایرانی موفق شدند تا بیشتر از گذشته مورد توجه مشتریان ایرانی قرار بگیرند. آن‌ها به تنوع تولیدات خود افزوده‌اند و البته برای پاسخ به تقاضای بازار، سطح تیراژ خود را افزایش داده‌اند. پس اگر مالک یک خودرو هستید و قصد دارید بهترین لاستیک ایرانی موجود در بازار را خریداری کنید، با ما در ادامه مقاله همراه باشید تا به بررسی این مورد بپردازیم.

بهترین لاستیک ایرانی

بهترین لاستیک ایرانی کدام است؟

پیش از آن‌که به بررسی تایرهای ایرانی بپردازیم، لازم است تا مساله‌ای را شرح دهیم. کلمه «بهترین» یک عبارت کلی است و بایستی از دید گروه‌های مختلف مشتریان به این مساله نگاه کرد. برای برخی از مشتریان بهترین به معنای ارزان‌ترین است. آن‌ها تمایل دارند تا ارزان‌ترین لاستیک ممکن را برای اتومبیل خود خریداری کنند تا کمترین هزینه ممکن را برای این مساله اختصاص دهند.

با این حال از دید گروه دیگری از مشتریان، عبارت بهترین در بالاترین سطح کیفیت خلاصه می‌شود. این گروه از مشتریان حاضر هستند برای دریافت کیفیت بالاتر، قیمت بیشتری را نیز پرداخت نمایند. بنابراین می‌توان گفت که گروه دوم در جستجوی نرم‌ترین تایرها یا بادوام‌ترین تایرهای ایرانی هستند.

در روزگاران گذشته برندهای ایرانی تنها به عنوان ارائه دهنده محصولات مقرون به صرفه شناخته می‌شدند اما امروزه این رویه فرق کرده است. برخی برندها توانسته‌اند با افزایش تنوع و کیفیت محصولات، جایگاه بالاتری را در ذهن مشتریان به خود اختصاص دهند در حالی که سایر برندها هم‌چنان بر تولید تایرهای مقرون به صرفه تمرکز دارند. با این حال برندی که بتواند تناسب میان قیمت و کیفیت را برقرار کند، بهترین لاستیک ایرانی از دید مشتریان خواهد بود.

بهترین لاستیک ایرانی

نرم‌ترین لاستیک ایرانی کدام است؟

از بین برندهای ایرانی فعال در حوزه لاستیک، سه برند توانسته‌اند تا خود را به عنوان تولیدکنندگان با کیفیت تایر معرفی کنند. این سه برند یزد تایر، کویر تایر و بارز هستند که در ادامه به توضیح مختصر آن‌ها خواهیم پرداخت.

یزد تایر

شرکت یزد تایر فعالیت خود را از سال 1374 آغاز کرد و به مرور بر تنوع سبد محصولات خود افزود. محصولات یزدتایر از دید مشتریان به عنوان لاستیک نرم و باکیفیت شناخته شده‌اند. یزد تایر لاستیک‌های مخصوص خودروهای وارداتی را نیز تولید می‌کند و بنابراین مالکان خودروهای خارجی نیز می‌توانند از لاستیک‌های یزدتایر بهره ببرند.

اکثر تولیدات یزد تایر برای رینگ ماشین‌های مرسوم ایرانی ساخته می‌شود. یزد تایر یکی از نخستین تولیدکنندگان تایر در ایران است که لاستیک‌های پهن‌تر را برای خودروهای ایرانی عرضه می‌کند. به طور مثال شما می‌توانید تایر‌های پهن‌تر برای خودروهای پراید، تیبا، سمند یا پژو پارس را با برند یزد تایر در بازار تهیه کنید. محصولات یزد تایر از نظر قیمت در قسمت‌های بالای جدول نرخ لاستیک ایرانی قرار می‌گیرند.

 

بارز

برند بارز رقیب قدرتمند کویرتایر و یزدتایر در بازار لاستیک ایران به شمار می‌آید. این برند فعالیت خود را در سال 1375 آغاز کرد و با افزایش سطح کیفی خود طی دهه 1380 و 1390 خورشیدی، توانست مورد توجه کاربران ایرانی قرار گیرد. بارز یکی از نخستین برندهای ایرانی بود که توانست محصول باکیفیتی را با قیمت مناسب روانه بازار کند و دید مشتریان نسبت به تایرهای ایرانی را تغییر دهد.

در حال حاضر محصولات بارز از نظر کیفیت در حد مطلوب قرار می‌گیرند و قیمت آن‌ها نیز در سطح متوسط بازار قرار دارد. بزرگترین نقطه قوت لاستیک بارز برای مشتریان ایرانی، تنوع بالای محصولات این برند است. تایرهای بارز برای انواع مختلف رینگ‌ها از سایز 13 اینچ تا سایز 18 اینچ به تولید می‌رسند.

 

کویر تایر

کویر تایر فعالیت خود را دو دهه پیش در استان خراسان جنوبی آغاز کرد و امروزه محصولات آن به عنوان لاستیک‌های نرم و باکیفیت شناخته می‌شوند. محصولات کویر تایر نیز از تنوع بالایی در بازار برخوردار هستند و سطح قیمت آن‌ها معادل محصولات بارز است. کویر تایر در طول چند سال اخیر توانسته است تا کیفیت محصولات خود را افزایش دهد و امروزه محصولات آن از نظر کیفیت در سطح معادل یزد تایر قرار می‌گیرند.

 

مقرون به صرفه‌ترین لاستیک ایرانی کدام است؟

در حالی که برندهای کویرتایر و یزدتایر تمرکز خود را بر ارائه محصولاتی باکیفیتی قرار داده‌اند، برخی برندهای دیگر ایرانی سعی در عرضه تایرهای مقرون به صرفه دارند. این تایرها مورد توجه مشتریانی قرار دارند که نسبت به قیمت حساس هستند. برای مثال رانندگان فعال در ناوگان تاکسیرانی یا تاکسی‌های آنلاین، نیاز دارند تا طی دوره‌های زمانی کوتاه تایرهای خود را تعویض کنند. برندهای ایران تایر و گلدستون محصولاتی خوش قیمت را در این حوزه روانه بازار کرده‌اند.

ایران تایر

ایران تایر یکی از قدیمی‌ترین تولیدکنندگان تایر در ایران محسوب می‌شود که فعالیت خود را از دهه 1340 خورشیدی آغاز کرده است. کارخانه ایران تایر در جاده مخصوص قرار دارد و به همین دلیل محصولات آن بدون واسطه به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد. لاستیک‌های ایران تایر از نظر کیفیت در حد متوسطی قرار دارند و با قیمت مقرون به صرفه در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند. محصولات ایران تایر بهترین گزینه برای افرادی است که مصرف لاستیک آن‌ها بیشتر از حالت عادی است.

 

گلدستون

محصولات برند گلدستون در صنایع آرتاویل تایر واقع در استان اردبیل به تولید می‌رسند و از نظر قیمت در وضعیت مقرون به صرفه‌ای برای مشتریان قرار دارند. این شرکت فعالیت خود را از سال 1375 آغاز کرده است و علاوه بر تایر خودروهای سواری، سایر انواع لاستیک را نیز به تولید می‌رساند. بنابراین مالکان خودروهای سبک و سنگین می‌توانند از تایرهای برند گلدستون بهره‌مند شوند.

 

دنا

برند دنا نیز یکی دیگر از نام‌های فعال در بازار لاستیک‌های خوش قیمت است. کارخانه دنا یکی از تولیدکنندگان قدیمی تایر در ایران است که فعالیت خود را در دهه 1350 خورشیدی آغاز کرد. این شرکت طی چند دهه با فراز و فرودهای مختلف همراه بوده است اما همچنان لاستیک دنا یکی از انواع تایرهای ایرانی موجود در بازار است. این شرکت تنوع محصول بالایی دارد و وجه متمایز تایرهای آن، قیمت مناسب در مقایسه با سایر گزینه‌ها است.

 

جمع بندی

تایر یکی از مهم‌ترین قطعات مصرفی هر خودرو را تشکیل می‌دهد. عمر تایرها محدود است و حتی اگر از اتومبیل خود برای مدت طولانی استفاده نکنید، بازهم ناچار خواهید بود تا تایرهای خودرو را پس از مدتی تعویض کنید. عمر استاندارد هر تایر به طور معمول پنج سال است و پس از آن بایستی به فکر تعویض این قطعه باشید. تایرهای تاریخ گذشته با احتمال بالای ترکیدن مواجه هستند و بنابراین لازم است تا پیش از وقوع یک اتفاق ناگوار، تایرهای اتومبیل خود را تعویض کنید.

با توجه به کاهش قدرت خرید مشتریان و افزایش قیمت تایر از سوی دیگر، یافتن و خریداری بهترین لاستیک ایرانی به یکی از دغدغه‌های مهم کاربران ایرانی تبدیل شده است. خوشبختانه تنوع برندهای ایرانی حاضر در بازار لاستیک، موجب شده است تا مشتریان با انبوهی از گزینه‌های مختلف مواجه باشند و قدرت انتخاب بالایی داشته باشند.

در پایان لازم است به خدمات مجموعه آپشن کار اشاره کنیم که همواره بهترین آپشن‌های استاندارد و سفارشی خودروها را در اختیار شما قرار می‌دهد. آپشن کار یک فروشگاه اینترنتی فعال در حوزه امکانات رفاهی خودروها است که تجهیزات استاندارد و سفارشی برای تمامی اتومبیل‌های داخلی و وارداتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در صورتی که تصمیم دارید امکانات رفاهی اتومبیل خود را افزایش دهید، همین الان به آپشن کار مراجعه کنید و جدیدترین آپشن‌های بازار را بهترین قیمت در اختیار بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *