مقالات

معرفی بهترین لنت ترمزها برای خودروهای ایرانی

بهترین لنت ترمزها برای خودروهای ایرانی

سیستم ترمز یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر خودرو است که حفظ و نگهداری صحیح آن نقش پررنگی در تداوم ایمنی خودرو دارد. از این رو مالکان خودروها همواره به دنبال خرید بهترین لنت ترمز برای اتومبیل خود هستند. لنت ترمز قطعه مصرفی سیستم ترمز هر خودرو است که براساس زمان یا مسافت طی شده بایستی نسبت به تعویض آن اقدام نمود. در صورتی که لنت‌های ترمز به موقع تعویض نشوند، قسمت اسفنجی آن‌ها به طور کامل خرده می‌شود و قسمت فلزی انتهای لنت موجب خراشیده شدن دیسک‌ها می‌شود.

خرید و تعویض لنت ترمز برای مالک خودروهای داخلی هزینه خاصی در بر ندارد، در حالی که تعویض دیسک‌های ترمز نیاز به صرف هزینه قابل توجهی برای تعویض خواهد داشت. در این مقاله از فروشگاه آپشن کار با ما همراه باشید تا بهترین لنت ترمز را برای خودروهای ایرانی به شما معرفی کنیم.

بهترین لنت ترمزها برای خودروهای ایرانی

بهترین لنت ترمز برای پژو 405 و پژو پارس

پژو 405 یکی از خودروهای مرسوم و شناخته شده در ایران است. این خودرو از اواخر دهه 1360 تا سال 1400 روی خط تولید قرار داشت و البته همچنان نسخه فیس لیفت آن یعنی پژو پارس به تولید می‌رسد. ایران خودرو در طول سه دهه تولید این خودرو، پژو 405 را در تیپ‌های GLX و SLX‌ به تولید رساند و خودروهایی همچون پژو روآ و پژو آردی نیز با استفاده از بدنه پژو 405 به تولید رسیدند.

یکی از بهترین لنت‌های ترمز برای این خودرو، لنت جلو پژو 405 لونکس است. این لنت کره‌ای از کیفیت قابل توجهی برخوردار است و می‌توانید آن را برای پژو 405 و پژو روآ استفاده کنید. همچنین اگر مالک پژو پارس یا سمند هستید، می‌توانید از این لنت برای اتومبیل خود استفاده کنید.

 

بهترین لنت ترمز برای پراید

حدود دو سال از توقف تولید پراید می‌گذرد اما این خودرو همچنان در بازار محبوب است و البته تیراژ گسترده آن، سبب شده است تا پراید به صحنه عادی در تمام جاده‌ها و خیابان‌های ایران بدل شود. پراید با وجود قیمت بالای خود در بازار ایران، همچنان یک خودرو اقتصادی محسوب می‌شود.

بنابر نظرات بسیاری از کاربران، بهترین لنت ترمز برای خودروهای خانواده پراید، محصول پارس لنت است. این لنت ایرانی که جنس آن نیمه فلزی است، قیمت مناسبی دارد و از کیفیت قابل قبولی برخوردار است.

 

بهترین لنت ترمز برای پژو 206

پژو 206 و محصولات مشتق شده از آن همچون رانا و پژو 207، بخش بزرگی از تقاضای بازار را به خودشان اختصاص داده‌اند. به همین دلیل بسیاری از مالکان خودروهای ایرانی در جستجوی بهترین لنت ترمز برای پژو 206 هستند. توجه به این نکته ضروری است که کالیپرهای ترمز نسل‌های مختلف پژو 206 با یکدیگر تفاوت دارند، بنابراین قبل از خرید لنت لازم است تا چرخ‌های خودرو توسط یک مکانیک خبره بازدید شوند و سپس خرید لنت انجام شود.

به گواه مالکان خودروهای پژو 206، پژو 207 و رانا، دو برند لنت در بازار محصولات باکیفیتی را برای استفاده در این خودروها به بازار عرضه کرده‌اند. برندهای امکو و ایساکو تولیدکننده بهترین لنت ترمز برای پژو 206 و محصولات مشابه آن هستند که انواع مختلف این محصول را برای به کار گیری در نسخه‌های متفاوت پژو 206 و رانا به بازار عرضه کرده‌اند.

 

بهترین لنت ترمز برای تیبا، ساینا و کوییک

سایپا در طول دهه اخیر موفق شده است تا با تولید انبوهی از خودروهای اقتصادی، سهم بالایی از بازار خودرو ایران را در اختیار بگیرد. بخش عمده‌ای از محصولات سایپا در قالب تیبا و خودروهای مشابه آن به بازار عرضه شده‌اند. ساینا، تیبا 2 و کوییک از جمله خودروهایی هستند که نسخه ارتقا یافته یا فیس لیفت تیبا به شمار می‌آیند.

سایپا در طول چند سال تولید انواع مدل‌های تیبا، کوییک و ساینا را با مدل‌های مختلف سیستم ترمز، گیربکس و جلوبندی به تولید رسانده است. بنابراین همانند پژو 206، لازم است تا چرخ‌های اتومبیل شما توسط یک مکانیک خبره مورد بررسی قرار بگیرند و نوع لنت مخصوص آن مشخص شود.

نباید از یاد برد که تیبا، ساینا و کوییک همانند پراید خودروهای اقتصادی محسوب می‌شوند و بنابراین ارائه ترکیبی متناسب از قیمت و کیفیت، یک لنت ترمز را به گزینه برنده بازار تبدیل می‌کند. یکی از شرکت‌های تولیدکننده لنت در ایران، جهان لنت است که محصولات مناسبی را برای استفاده در خودروهای خانواده تیبا، ساینا و کوییک به بازار عرضه کرده است.

 

بهترین لنت برای تندر 90

رنو تندر 90 و رنو ساندرو، جذاب‌ترین محصولات تولید داخل برای مشتریان ایرانی هستند. البته این خودروها از نظر طراحی ظاهری یا امکانات رفاهی به هیچ عنوان جذاب به نظر نمی‌رسند اما استهلاک اندک آن‌ها سبب شده است تا مشتریان ایرانی به خرید این خودروهای اقتصادی اروپای شرقی علاقمند باشند.

با وجود کم استهلاک بودن خودروهای خانواده رنو تندر 90، هزینه لوازم مصرفی و قطعات یدکی آن‌ها نسبت به سایر خودروهای ایرانی بیشتر است. بنابراین برای اینکه به خوبی از مزایای یک داچیا بهره‌مند شوید، لازم است تا قطعات باکیفیتی را برای این خودرو استفاده کنید. پیشنهاد ما به شما در زمینه لنت ترمز خودروهای تندر 90 و ساندرو نیز استفاده از محصولات باکیفیت برند تکستار است. با این حال اگر به دنبال قیمت کمتری هستید، محصولات امکو، ایساکو و جهان لنت نیز برای استفاده در تندر 90 قابل دسترسی هستند.

 

جمع‌بندی

خرید یک لنت ترمز مناسب و باکیفیت، همواره یک دغدغه مهم برای مالکان خودروهای ایرانی به حساب می‌آید. دلیل این مساله کاملا واضح است، اکثر خودروهای ایرانی فاقد سیستم‌های ایمنی مدرن همچون کنترل کشش یا کنترل پایداری هستند و تنها تکیه گاه راننده برای ایمنی خودرو، سیستم ترمز است. لازم است توجه داشته باشید که بسیاری از خودروهای ایرانی در چرخ‌های عقب از ترمز کاسه‌ای استفاده می‌کنند که نسبت به ترمز دیسکی از قدرت کمتری برخوردار است.

بهترین لنت ترمزها برای خودروهای ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *