مقالات

نشتی ضد یخ از قسمت بخاری ۲۰۶

نشتی ضد یخ

سوالی که معمولا برای رانندگان خودرو پژو ۲۰۶ به وجود می آید این است که چرا زیر پا ( فرش کف پا سمت راننده ) خیس شده و دلیل و مشکل آن چیست؟ در واقع نشتی ضد یخ است

ما در این قسمت می خواهیم به بررسی این مشکل و چگونگی برطرف کردن آن بپردازیم.

معمولا با شروع فصل سرما برای حفاظت موتور خودرو از یخ زدگی نیاز است که به آب رادیاتور آن ضدیخ اضافه کنید که عدم استفاده از ضدیخ باعث یخ زدگی آب رادیاتور شده و در هنگام یخ زدگی موتور در خودرو پژو ۲۰۶ با استارت زدن موتور تایم آن از تنظیم خارج می شود و در نهایت موجب کج شدن سوپاپ ها می شود.معمولا رانندگان پژو ۲۰۶ بعد از ریختن ضد یخ در منبع آب و استفاده از خودرو متوجه می شوند که زیر پا سمت راننده خیس شده و ضدیخ مشاهده می کنند.دلیل به وجود آمدن این مشکل این است که اورینگ های بخاری توسط ضدیخ چرب شده و دچار نشتسی آب می شود.

اورینگ بخاری چیست؟

به قطعه ای که بین رادیاتور بخاری با لوله های آب بخاری قرار می گیرد اورینگ بخاری گفته می شود. عمر مفید این اورینگ ها معمولا حدود ۲ سال می باشد که بعد از آن خاصیت خود را معمولا از دست می دهد و نیاز به تعویض دارد.

پیشنهاد اپشن کار

برای رفع نشتی ضد یخ بهتر است که این کار توسط افراد ماهر انحام شود و معمولا کسانی که کار کولر و بخاری یا تنظیم موتور انجام می دهند توانایی رفع این مشکل را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *