مقالات

نشتی ضد یخ پژو ۲۰۶

نشتی ضد یخ

ما در این مقاله می خواهیم به بررسی دلایل نشتی ضد یخ از قسمت بخاری ۲۰۶ و نشتی ضد یخ از زیر پژو 206 بپردازیم.

سوالی که معمولا برای رانندگان خودرو پژو ۲۰۶ به وجود می آید این است که چرا زیر پا ( فرش کف پا سمت راننده ) خیس می شود و چگونه می توان این مشکل را برطرف کرد؟

با شروع فصل سرما برای حفاظت از موتور و جلوگیری از یخ زدگی باید به آب رادیاتور ضد یخ اضافه شود، عدم استفاده از ضدیخ باعث یخ زدگی آب رادیاتور شده و با استارت زدن موتور ، تایم آن از تنظیم خارج می‌شود و در نهایت موجب کج شدن سوپاپ‌ها می‌شود. معمولا رانندگان پژو ۲۰۶ بعد از ریختن ضد یخ در منبع آب و استفاده از خودرو متوجه می‌شوند که زیر پا سمت راننده خیس شده و ضد یخ مشاهده می‌کنند. نشتی ضد یخ از آنجا که ممکن است در هنگام رانندگی رخ دهد و باعث ریختن آب با حرارت بالا روی پای راننده شود مسئله مهمی است و با امنیت شما در رانندگی در ارتباط می‌باشد. عوامل متعددی ممکن است باعث بوجود آمدن نشتی ضد یخ زیر پای راننده باشد. از آنجا که این مشکل بیشتر در خودروهای پژو 206 اتفاق می‌افتد چند دلیل مهم و شرایط برطرف کردن آن را بیان می‌کنیم:

خارج شدن موتور تایم از تنظیم

یک دوره بررسی و چک سالانه برای بررسی وضعیت موتور تایم خودرو خود قرار دهید تا از بروز مشکل جلوگیری کنید.

خرابی قطعه اورینگ

به قطعه ای که بین رادیاتور بخاری با لوله‌های آب بخاری قرار می‌گیرد اورینگ بخاری گفته می‌شود. عمر مفید این اورینگ‌ها حدود ۲ سال می‌باشد که بعد از آن خاصیت خود را معمولا از دست می‌دهند و دچار پوسیدگی می شوند و نیاز به تعویض دارند.  چرب شدن بوسیله ضد یخ یکی از دلایل این پوسیدگی می‌باشد. شما باید هر دو سال یکبار این قطعه را چک کنید و در صورت خرابی آن را تعویض کنید. علت ریختن آب رادیاتور زیر پای راننده می‌تواند از خرابی اورینگ باشد. رفع نشتی ضد یخ از قسمت بخاری ۲۰۶ بهتر است که توسط افراد ماهر انجام شود و معمولا کسانی که کار کولر و بخاری یا تنظیم موتور انجام می‌دهند توانایی رفع این مشکل را دارند.

نشتی ضد یخ از زیر ماشین

گاهی اوقات شاهد ریختن ضد یخ از زیر ماشین هستیم. برای رفع این مشکل یکی از مهمترین کارها این است که ابتدا شرایط رادیاتور را مورد بررسی قرار دهید. اگر در هنگام رانندگی دمای آب رادیاتور مدام بالا می رود ممکن است ایرادی در قسمت فن آن باشد. اگر این مشکل با ریختن ضد یخ از زیر ماشین همراه است ممکن است خود رادیاتور یا لوله‌هایی که وظیفه خنک کردن موتور را دارند و در اطراف آن قرار گرفته اند سوراخ شده باشند که در این صورت باید یک تکنسین ماهر ایراد را بررسی کرده و اقدام به تعویض یا تعمیر بخش آسیب دیده نماید. توجه به ریختن ضد یخ از زیر ماشین اهمیت بالایی دارد و در کارکرد موتور خودرو تاثیر گذار است. بی توجهی به تعمیر آن ممکن است هزینه‌های سنگینی برای صاحب خودرو به همراه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *