مقالات

نحوه کارکردن با کروز کنترل سراتو

نحوه کار با کروز کنترل سراتو

نحوه کار با کروز کنترل سراتو به این صورت است که در ابتدا کلید on را فشار می‌دهیم و کروز کنترل را روشن می‌کنیم. چراغ cruise در پشت آمپر روشن می‌شود. دنده خودرو باید در حالت D باشد و سرعت خودرو باید به بالای ۴۰ کیلومتر برسد. ابتدا سرعت را به مقدار دلخواه می رسانیم  سپس کلید set را فشار می‌دهیم تا سرعت در عدد مورد نظر ثابت شود. در پشت آمپر هم لامپ set در کنار cruise روشن می‌شود و شما می‌توانید پدال گاز را رها کنید و با فشردن کلید +res و یا -set می‌توانید سرعت را افزایش یا کاهش دهید. با فشردن کلید cancel و یا ترمز گرفتن ، کروز غیرفعال می‌شود و در حالت آماده به کار قرار می‌گیرد و با فشردن کلید res به آخرین سرعتی که در حافظه کروز کنترل دارد برمی‌گردد.

 اگر سوالی داشتید در قسمت کامنت‌های زیر مقاله مطرح کنید، در اولین فرصت پاسخ داده خواهد شد.

 

نحوه کار با کروز کنترل سراتو

 

کروز کنترل کیا سراتو به صورت فابریک بر روی خودروهای سراتو اتومات تولید داخل موجود است و نحوه کار با کروز کنترل سراتو بسیار آسان است.

کروز کنترل دارای ۴ کلید است

  1. کلید on , off مربوط به روشن و خاموش کردن کروز کنترل است.
  2. از کلید cancel برای غیرفعال کردن کروز کنترل استفاده می شود.(همچنین با ترمز گرفتن نیز می توانید کروز کنترل را غیر فعال کنید.)
  3. پس از فعال کردن کروز کنترل با استفاده از کلید set می توانید سرعت ماشین را در عدد دلخواه ، ثابت نگه دارید . بعد از ثابت شدن سرعت خودرو اگر خواستید سرعت را کاهش دهید از کلید set می توانید استفاده کنید. 
  4. اگر با استفاده از کلید cancel یا ترمز گرفتن کروز کنترل را غیرفعال کردید می توانید با استفاده از کلید res ، سرعت ماشین را به سرعتی که قبل از غیرفعال شدن set شده بود برگردانید. همچمین در زمانی که سرعت ثابت است با استفاده از کلید res می توانید سرعت را افزایش دهید.

کروز کنترل سراتو

 

 

نصب کروز کنترل سراتو 

پیشرفت خودروها در سال‌های اخیر به شکلی بوده است تا آرامش و راحتی را برای رانندگان به ارمغان بیاورد. هدف از نصب کروز کنترل ، ثابت نگه داشتن سرعت دلخواه در مسیرهای طولانی می‌باشد. نصب کروز کنترل باعث می‌شود لذت رانندگی در مسیرهای طولانی بیشتر شود. کروز کنترل سراتو به صورت فابریک بر روی خودروهای کیا سراتو سایپا وجود دارد. استفاده صحیح از کروز کنترل سراتو باعث می‌شود در طول مسیر طولانی سفر شما این امکان را داشته باشید که سرعت ماشین خود را در یک اندازه ثابت نگه دارید. بسیاری از خودروهای امروز دنیا مجهز به این نوع از کروزها برای کنترل سیستم سرعت می‌باشند.

 

فعال کردن کروز کنترل سراتو چه مزایایی دارد

  1. تنظیم دقیق سرعت در شرایط مختلف به خصوص شیب‌های تند
  2. قابلیت افزایش یا کاهش دقیق سرعت به اندازه دلخواه
  3. امکان استفاده از پدال گاز برای افزایش سرعت مقطعی در زمانی که سبقت گرفتن نیاز است
  4. غیر فعال شدن سیستم کنترل کروز سراتو در صورت فشار روی پدال ترمز
  5. نصب آسان در مدت زمان کوتاه بدون تغییر و دستکاری در سیستم برق و سیم کشی خودرو

اگر تمایل به خرید کروز کنترل سراتو دارید ، می توانید از لینک های زیر استفاده کنید : 

کروز کنترل سراتو سایپایی

 

کروز کنترل سراتو 2016 و 2017

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *