اینه وسط هوشمند

 In مقالات

حتما برای شما نیز این مشکل به وجود آمده که موقع رانندگی در شب نور خودرو های پشت سر چشمانتان را اذیت کند.در شب به دلیل اینکه همه جا تاریک می باشد مردمک چشم گشاد شده تا دیده بهتری داشته باشید اما ناگهان خودرویی در پشت سر به دلیل تنظیم نبودن چراغ ها یا استفاده از لامپ های نا مناسب یا حتی بعضا رانندگان بی توجه که چراغ ها را بر روی نور بالا تنظیم کرده اند باعث می شوند که نور شدیدی توسط بازتاب آینه به چشمانتان برخورد کند که برای لحظاتی دید شما کاملا از بین برود. اینه وسط هوشمند

بهترین و ارزانترین روش برای رفع این مشکل استفاده از آینه های الکتروکرومیک می باشد.

آینه الکتروکرومیک چیست و چگونه کار می کند؟

آینه  الکتروکرومیک به آینه ای گفته می شود که موقع شب و تاریکی پس از برخورد نور شدید به سنسور آینه خود به خود تیره شده و از انعکاس نور می کاهد تا چشمهای راننده آسیب نبیند.

مکانیزم کار این آینه به این صورت است که :

این آینه‌ها از دو سطح شیشه‌ای تشکیل شده‌اند. در فضای میانی این دو سطح شیشه‌ای، یک ژل الکتروکرومیک به کار رفته است که در واقع نقش اصلی بر عهده این ژل است. همان طور که از نام الکتروکرومیک مشخص است، این کلمه به معنای تغییر رنگ با تغییر شدت جریان الکتریسیته است. بدین صورت که با تغییر شدت جریان الکتریسیته رنگ ژل تغییر پیدا می‌کند.

این آینه ها دارای مدل های متفاوت می باشد که در اینجا به آن می پردازیم :

۱ – نوع ساده آینه ها که فقط آپشن الکتروکرومیک را دارا می باشد.

۲ – این مدل جدا از امکان الکتروکرومیک قابلیت تشخیص جهت مسیر را دارا می باشد که تحت عنوان قطب نما برای شما جهت مسیر را مشخص می کند.

۳ – مدل های پیشرفته تر که قابلیت دما سنج نیز به آن اضافه شده است.

۴ – و همچنین مدل هوم لینک که به شما این امکان را می دهد که علاوه بر موارد ذکر شده درب پارکینگ منزل و محل کار خود را با آن ست نمایید.آینه های هوم لینک دارای ۲ کد تعریف می باشند کد ۳۱۵ و کد ۴۳۳ که هر کدام از کد ها برای هر آینه متفاوت می باشد.

۵ – مدل دیگر از این آینه ها مدل مانیتور دار می باشد که با نصب دوربین دنده عقب می توانید از پشت خودرو تصویر دریافت کنید. مزیت این آینه نسبت به آینه های ساده که بدون پایه(سرب آینه نیاز به تغییر دارد) بر روی آینه به صورت فابریکی نصب می شود و دیگر نیاز نیست بر روی آینه ای دیگر گذاشته شود و همچنین به دلیل تنظیم نور آینه تصویر پشت سر را واضح تر در دید رس شما قرار می دهد.

اکثر آینه های موجود در بازار مارک جنتکس و استوک می باشد. در این قسمت فقط آینه مانیتور دار نو می باشد.

برای درک بهتر از آینه الکتروکرومیک به آدرس آپارات رفته و کلیپ را در کانال آپارات آپشن کار تماشا کنید. اینه وسط هوشمند

https://www.aparat.com/optioncar.ir

همچنین برای دسترسی به اطلاعات قیمت به قسمت محصولات رفته و سپس بر روی آینه وسط هوشمند کلیک کنید.

Recent Posts

Leave a Comment

تماس با ما

در صورت داشتن هرگونه سوال یا پیشنهاد با ما در تماس باشید

0
AUX به پخش فابریک مگان - آپشن کارمعاینه فنی چیست